Aktualności

Maj
30

Kolejna nagroda dla Cichej Wody

Pragniemy podzielić się z Państwem naszym kolejnym małym sukcesem. W dniu 29 maja wybrano laureatów i wyróżnionych XII edycji konkursu „Sposób na Sukces”.
Wśród nagorodzony znalazło się Gospodarstwo Agroturystyczne "Cicha Woda" - II miejsce w kategorii indywidualnej.

Organizatorem konkursu jest Centrum Doradztwa Rolniczego a honorowym patronat nad XII edycją konkursu objął Prezydent RP.

W tegorocznej edycji konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze przedsięwzięcia pozarolnicze na obszarach wiejskich, wybrano czternastu laureatów, a dwa przedsięwzięcia wyróżniono. Rada Programowa konkursu miała w tym roku niełatwe zadanie ze względu na wyrównany wysoki poziom zgłoszonych przedsięwzięć. Nagrody przyznano w kategoriach: indywidualna, rodzinna, zespołowa, inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych (laureaci i wyróżnieni).

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Pałacu Prezydenckim w dniu 28 czerwca 2012r.

Więcej informacji o konkursie oraz pełną listę zwycięzców znajdą Państwo na stronie Centrum Doradztwa Rolniczego.


Maj
27

Nadchodzi VIII Plenerowy Przegląd Filmowy!

W dniach 27-28 lipca w Gospodarstwie Agroturystycznym "Cicha Woda" w Lasocinie odbędzie się ósma edycja kultowego już PPF – czyli Pieszyckiego Przeglądu Filmowego.
Jak co roku przez dwa dni na terenie "Cichej Wody" będziemy oglądać filmy fabularne i krótkometrażowe. Tegoroczny przegląd poświęcimy na zapoznanie się z kinematografią polską i czeską.
VIII edycja Przeglądu realizowana jest w ramach projektu "Wędrowanie bez granic po północno-wschodnich Czechach i po Dolnym Śląsku" przy finansowym wsparciu UE w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
Widzowie obejrzą filmy fabularne oraz zestawy krótkich metraży stworzonych przez twórców polskich oraz naszych południowych sąsiadów. Projekcje realizowane są na gigantycznych rozmiarów ekranie, który rozstawiamy na terenie nadzwyczaj gościnnej "Cichej Wody". Cicho jednak nie będzie, bo po projekcjach, które kończą się około północy goście przeglądu do rana dyskutują o projekcjach między sobą i z zaproszonymi gośćmi rozkoszując się przepięknymi widokami i unikalną atmosferą.

Organizatorem przeglądu jest Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Pieszycach, Urząd Miejski w Pieszycach oraz Gospodarstwo Agroturystyczne "Cicha Woda".

Szczegóły programu filmowego przedstawimy wkrótce.


Lip
26

7. Pieszycki Przegląd Filmowy

Zapraszamy na 7. Pieszycki Przegląd Filmowy, który w tym roku odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia w "Cichej Wodzie". Poniżej zamieszczamy plakat oraz program przeglądu.

pobierz plakat

12 Sierpnia (piątek):

20:30 - Pokaz filmów z Festiwalu KAMERA AKCJA.
21:00 - I love you Phillip Moris - reżyseria: John Requa, Glenn Ficarra; gatunek: Dramat, Komedia; produkcja: Francja, USA; czas: 102 min.

13 Sierpnia (sobota):

20:30 - Pokaz filmów z Festiwalu Filmów Antydeprysyjnych RELANIUM. Cykl przeglądów i festiwali filmów antydepresyjnych - RELANIUM zrodził się w wyniku obserwacji imprez o szeroko rozumianym pojęciu offu filmowego. Jego ideą jest odnalezienie amatorskich, niezależnych krótkich filmów zapobiegających pojawianiu się stanów jesienno-depresyjnych wśród widzów. Celem imprezy jest wypełnienie luki, w której znajdzie się festiwal krótkich niezależnych i amatorskich filmów wyłącznie o charakterze radosnym i pogodnym.
21:00 - CHRZEST - reżyseria: arcin Wrona; gatunek: Dramat obyczajowy; produkcja: Polska; czas: 86 min.

Pobierz plakat 7. PPF


Sie
06

6. Pieszycki Przegląd Filmowy

Zapraszamy na 6. Pieszycki Przegląd Filmowy, który w tym roku odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w "Cichej Wodzie". Poniżej zamieszczamy plakat oraz program przeglądu.


13 Sierpnia (piątek):

21:00 - Pokaz filmów z Festiwalu Filmów Antydeprysyjnych RELANIUM. Cykl przeglądów i festiwali filmów antydepresyjnych - RELANIUM zrodził się w wyniku obserwacji imprez o szeroko rozumianym pojęciu offu filmowego. Jego ideą jest odnalezienie amatorskich, niezależnych krótkich filmów zapobiegających pojawianiu się stanów jesienno-depresyjnych wśród widzów. Celem imprezy jest wypełnienie luki, w której znajdzie się festiwal krótkich niezależnych i amatorskich filmów wyłącznie o charakterze radosnym i pogodnym.
21:40 - Włatcy Móch, Ćmoki, Czopki i Mondzioły - reżyseria: Bartosz Kędzierski, gatunek: Animacja, Komedia, produkcja: Polska, czas: 97 min.

14 Sierpnia (sobota):

21:00 - Pokaz filmów z Festiwalu Filmów Antydeprysyjnych RELANIUM.
21:40 - Rewers - reżyseria: Borys Lankosz, gatunek: Czarna komedia, produkcja: Polska, czas: 99 min.


Lip
26

5 Pieszycki Przegląd Filmowy

5 Pieszycki Przegląd Filmowy

Zapraszamy na V Pieszycki Przegląd Filmowy, który w tym roku odbędzie się w dniach 7-8 sierpnia w "Cichej Wodzie". Poniżej zamieszczamy pełen program V PPF.

7 Sierpnia (piątek):

18:00 - "10 tys. km. na szlakach". Prezentacja zdjęć z wycieczek, wypraw i podróży przewodnika sudeckiego Tomasza Śnieżka z okazji przejścia 10 000 kilometra.
21:00 - Pokaz filmów krótkometrażowych - Fantastic FIlm Festiwal i Sopot Film Festival
22:00 - Pokaz Filmu Mała Moskwa
23:30 - DJ (Progressive trance & House)

8 Sierpnia (sobota):

21:00 - Pokaz filmu Jedenaste - nie uciekaj Roberta Wrzoska 22:30 - Pokaz filmów krótkometrażowych - Fantastic FIlm Festiwal i Sopot Film Festival

Sopot Film Festival i Fantastic FIlm Festival to świetne imprezy wprost z Sopotu, które odbywają się w tym nadmorskim kurorcie od 2001 roku. Celem obu imprez jest prezentacja najlepszych filmów z całego świata od Europy poprzez Azję aż do obu kontynentów Amerykańskich. Tym razem w ramach pokazów Niezależnej Redystrybutorni Filmowej zaprezentujemy repliki obu festiwali z 2009 roku w których skład wejdą autentyczne hity krótkometrażowego niezależnego i autorskiego kina z całego świata. Tym razem odkryjemy przygode „Tadeo Jonesa”, dowiemy się, że zombie też mogą mieć swoje prawa obywatelskie oraz tego, że pewnego dnia może nastąpić "Dzień Jaszczura" podczas, którego nasi współobywatele zamienią się w wielkie jaszczurki…

Lista filmów krótkometrażowych:

DOODLED

reż. Sam Rogers, Wlk.Brytania, 4 min
Film odwołuje się do złotych lat tzw. B-Movies i stanowi odę do filmów o potworach. Jenny pracuje w call center i wszystko jest takie, jak być powinno. Ale kiedy kończy jej się papier, powoduje serię wypadków, które mogą doprowadzić do końca ludzkości.

THE KISS

reż. Stefan Le Lay, France / Francja, 4'30 min
Surrealistyczna krótka komedia o miłości i ingerencji montażysty w plan zdjęciowy...

TEEN FUNKLE PARADISE

reż. Pascal Gontier, Francja, 9 min
Czyżby męska wizja raju? Cygarko, morze, dużo panienek w dodatku takich namiętnych... Ale czy to na pewno raj?

GUY'S GUIDE TO ZOMBIES

reż. Daniel Austin, Wlk.Brytania, 4 min
Film propagandowy, którego głównym hasłem jest "Każdy ZOMBIE twoim przyjacielem".

REPTILE DAY

reż. Tom Hickmore, Wlk.Brytania, 11 min
Bohaterowie Dnia Gada - dnia, gdy głowy wszystkich gadów wybuchły - zdecydowali się rozpocząć spokojne życie. Ale czy to możliwe? Film jest zabawnym thillerem science-fiction - pastiszem kiczowatych brytyjskich produkcji sci-fi z BBC.

PUPETTER

Reż. Achilleas Gatsopoulos, Grecja, 5 min
Film utrzymany w klimacie niemieckiego ekspresjonizmu opowiadający o sennych spotkaniach z diabłem.

HAMBRE

reż. Javier Garcia Castellanos, Robero Prades, Hiszpania, 8 min
Stylizowana w klimacie animacji Tima Burtona i opowiadań Edgara Alana Poe, historyjka o głodzie.

EL SIGUIENTE

reż. Lluis Quilez, Hiszpania, 18 min
Mroczny thriller o seryjnym mordercy porywającym młode kobiety oraz małym chłopcu, który pewno dnia odkrywa jego tajemnicę.

ZERO DEGREE

reż. Omid Khoshnazar, Iran, 8min
Animacja inspirowana grami komputerowymi i wojną...

FRUSTRATU HERZLEID

reż. Tomasz "Caith Sith" Popakuj, Polska, 5min
Komputerowa animacja, która jest jak sen czy też podróż w nieznane

PERFORMER

reż. Olaf Wendt, UK / Wlk.Brytania, 4 min
Biegnący człowiek ściga przemykającą w odległości animowaną postać. Biegną przez pokój, las, miasto, pustynię. Produkcja powstała w wyniku programu SE3D we współpracy z HP, brytyjskiego twórcy filmów reklamowych i teledysków.

SYNCHRONOFF

reż. Catia Peres, UK, / Wlk. Brytania, 8 min
Synchronoff pokazuje moment, gdy dwóch tancerzy traci synchroniczność swojego tańca. Odkrywają jednak, że pomagając sobie wzajemnie, są w stanie na nowo odkryć rytm i melodię w swoim życiu.

NIGHT SHIFT

reż. Gemma Burditt, UK / Wlk. Brytania, 8'44 min
Praca dyplomowa z National Television & Film School London.

MAKING PANCAKES

reż. Cecilia Lundqvist, Sweden / Szwecja, 4'58 min
Film jest animacją video, w którym pokazano kobietę i mężczyznę w związku. Widzimy codzienne wydarzenia ich życia, wśród których są także chwile straszne. Mężczyzna jest zadowolony z siebie. Kobieta zachowuje się w głupi i szablonowy sposób. Przez zmianę otoczenia, ujawnienie przemocy domowej, przez pokazie, co się kryje za zamkniętymi drzwiami domu, ujawnia absurd tych zachowań. Cecilia Lundqvist, urodzona w 1971 roku, mieszka i pracuje w Sztokholmie w Szwecji. Studiuje w Royal Collage of Art, Video Department, Stockholm, Sweden

FINDING THE RIGHT MOMENT

reż. Cecilia Lundqvist, Sweden / Szwecja, 4'24 min
Film jest animowaną ilustracją trudności, które pojawiają się, gdy jedno postanawia dorówna drugiemu.

THE SOUND OF SILENCE

reż. James Appleton, UK / Wlk.Brytania, 6'32 min
Głośna para wprowadza się po sąsiedzku do mieszkania nad nerwowym pisarzem. Zakłócają mu jego przestrzeń i koncentrację. U kresu wytrzymałości odnajduje starą płytę gramofonową z magicznymi mocami...

PHOBIAS

reż. Bert & Bertie, UK / Wlk. Brytania, 8 min
Surrealistyczna komedia o 5 pacjentach, którzy spotykają się w poczekalni tajemniczego gabinetu leczącego fobie...
Film damskiego kolektywu reżyserskiego Bert&Bertie - producentów gier na PS2, laureatów nagrody BAFTA, powstał w koprodukcji z British Council, SONY i nagrodzonym Oskarem za animacje Tandem Films.

PHARMAKON

reż. Joakim Mylonas, Cyprus / Cypr, 12'30 min
Stylizowana w klimacie niemieckiego ekpresjonizmu zamknięta przestrzeń mieszkania, gdzie samotna kobieta stawia czołu wdzierającej się w jej życie pleśni w sensie dosłownym i w przenośni...

MAELSTROM

reż. Terry O'Leary, Ireland / Iranian, 14'40 min
Surrealistyczne skrzyżowanie Ptaśka i Procesu...

LUCKY

reż. Avie Luthra, UK / RPA, 20 min
W RPA 40% ludzi to nosiciele HIV. Lucky jest zuluskim sierotą, jego rodzice zmarli na AIDS. W poszukiwaniu lepszej przyszłości porzuca rodzinną wioskę i jedzie do Durbanu. Pod niegościnnym dachem wuja przyjdzie mu poznać gorzki smak życia. W dodatku jego sąsiadką okaże się uprzedzona rasowo indyjska staruszka.

TADEO JONES

reż. Enrico Gato, Hiszpania, 8 min
Tadeo Jones, znany łowca przygód, rusza zmierzyć się ze skarbami ukrytymi w grobowcach faraonów. Animowana produkcja z madryckiej szkoły filmowej ECAM, która zdobyła ponad 30 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie.


Lut
24

Najlepsze Dolnośląskie Gospodarstwo Agroturystyczne 2008!

Z wielką radością informujemy, że Gospodarstwo Agroturystyczne Cicha Woda zwyciężyło w kategorii Najciekawsza Atrakcja Regionu - Gospodarstwo Agroturystyczne w konkursie "Najlepsze Dolnośląskie 2008"!

Organizatorami konkursu są: Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Polska The Times Gazeta Wrocławska.
Uroczyste rozdanie Certyfikatów dla Najlepszych Podmiotów Turystycznych 2008 odbyło się 6 lutego w Hali Stulecia podczas dnia branżowego Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław 2009.


Zdjęcia z wręczenia nagrody oraz targów turystycznych znajdziesz w naszej galerii.
Więcej informacji o przyznanej nagrodzie najdziesz na stronie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.


Sty
05

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2009

W 2009 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Pieszycach ze zdwojoną mocą. Już w dniach 8-9 stycznia w gminnych szkołach podstawowych i przedszkolach odbędą się tzw. Małe Finały. W palcówkach zbiórkę przeprowadzi pieszycki sztab WOŚP, który zorganizowany został przez Zespół Szkół w Pieszycach.

W dniu finału czyli 11 stycznia 2009 r. na terenie gminy zbiórkę przeprowadzi trzydziestu wolontariuszy – uczniów ZS. Tego dnia w Centrum Kultury w Pieszycach przy ul. Ogrodowej odbędzie się również koncert zespołu Carmen. Poprzedzą go występy dzieci z pieszyckich placówek oświatowych i z domu dziecka. Zapraszamy wszystkich mieszkańców - na przybyłych będzie czekała ciepła grochówka i herbata, którą zapewni Stowarzyszenie Być Dla Pieszyc. W Centrum odbędzie się także licytacja.

Kolejnym punktem WOŚP na terenie gminy będzie orkiestrowa licytacja w Gospodarstwie Agroturystycznym Cicha Woda w Lasocinie. Tutaj zapraszamy szczególnie tych ze szczodrym i wypchanym portfelem. Do wylicytowania będzie zegar, kubeczki, koszulki oraz długopisy i wiele innych dzisiaj jeszcze nieznanych gadżetów. Kompletowanie trwa. Licytacja będzie odbywała się przy granych na żywo kolędowych nutach.


Informacja pochodzi ze strony www.pieszyce.pl.
Kompletny program WOŚP 2009 w Pieszycach: www.pieszyce.pl/?s=subsite&id=834.


Lip
13

4.Pieszycki Przegląd Filmowy.

Już od czterech lat Cicha Woda gości filmowców z całej Polski. Tegoroczny, już 4 PPF odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia. Niedługo przedstawimy Państwu pełen programy tej imprezy, ale już teraz możemy zdradzić rąbek tajemnicy.

W tym roku odwiedzi nas Cezary Ciszewski, który poprowadzi warsztaty filmowe dla wszystkich chętnych (ilość miejsc ograniczona). Cezary obecnie prowadzi swój autorski program KOMA.pl, który oglądać można w każdą sobote o godz. 12:45 na antenie TVP1.

Nie będą to zwykłe warsztaty. Pokażemy Wam, że każdy może stać się filmowcem korzystając ze zwykłej komórki i opowiedzieć własną historię. Koma to sposób postrzegania świata, videonotes, który masz zawsze przy sobie, więc już teraz spróbuj swoich sił!

Najlepsze filmy, które nakręcicie mogą trafić na antenę TVP1 do programu KOMA.pl! Dlatego już teraz zachęcamy do szukania ciekawych tematów i grzania komórki!


Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach filmowych, już teraz pisz na adres:
mpolczynski(at)wrofilm.pl.
Pamiętaj, że liczba osób jest ograniczona!


Lip
07

Pokaz Woltyżerki.

W niedzielne popołudnie 6 lipca Cicha Woda gościła zawodników klubu Woltyżerki z Ząbkowic Śląskich.

Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo w naszej Fotogalerii oraz w reportażu TV Sudeckiej, która tego dnia gościła w Cichej Wodzie.

Lip
01

Nowa Strona!

W dniu dzisiejszym oddajemy w Państwa ręce naszą nową stronę internetową. Jednocześnie pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności, które się z tym wiążą. Strona na biężąco będzie aktualizowana oraz uzupełniana o nowe działy. Na chwilę obecną dostępne są działy: AktualnościGalerieZwierzyniecKontakt.

Obecnie pracujemy nad wdrożeniem kompleksowego systemu rezerwacji. Nowe fukcje serwisu zostaną uruchomione w drugiej połowie lipca.

Czekamy również na Państwa opinie dotyczące naszej nowej strony internetowej. Wszelkie uwagi, sugestie, problemy można przesyłać za pomocą formularza kontaktowego (dział kontakt) lub pisząc bezpośrednio pod adres email: info(@)cichawoda.pl